Myšlenky na rozvod mají destruktivní charakter. Nutí k ukvapeným závěrům i motání v kruhu. Až příliš mnoho otázek dokáže zahltit váš mozek a zcela paralizovat vaše rozhodování. Právě to je ten důvod, proč dává smysl položit si 3 hluboké otázky. Udělejte si na ně dostatek času a klidu. Nejlépe při procházce někde v přírodě. Pochopíte, že právě tyto otázky vás mohou zásadně posunout a ukázat vám tu správnou cestu. Cestu, která bude vašemu srdci nejblíže.

1. „Více se spolu hádáme, nebo se smějeme?“

Neustále klopýtat a ztrácet v manželství dech nikdo nevydrží příliš dlouho. Ani vy si nechcete přidělávat stres a manželství by pro vás nemělo být službou, ve které se přetvařujete. A jakmile jednoho dne pohár trpělivosti přeteče, hádáte se. Zamyslete se nad tím, co je logické a co zohledňuje odlišnosti jednotlivých lidí. Výsledkem by mělo být, že i přes všechny neshody se stále více společně smějete. Právě tyto slastné okamžiky vám připomenou, proč je manželství tam, kde se nachází. A hlavně, kde se dříve nacházelo. Pocit, že se dokážete od srdce s někým zasmát, by vás neměl opouštět. Nejlépe by se vás měl držet i v momentech, kdy je to samé srdce pod náporem nehezkých situací.

2. „Opravdu miluji jeho, nebo toho muže, kterého v něm chci vidět?“

Každý si dokáže druhého člověka idealizovat. Je to zcela běžná lidská vlastnost, stejně jako potřeba setrvávat z libovolných důvodů ve falešném vztahu. Při přemýšlení nad rozvodem jste dost možná několikrát došla k závěru, že váš manžel není ve skutečnosti tak špatný. Byla to však pravda? Skutečně milujete partnera takového, jaký je? Nepodléhejte iluzu a zkuste se nad vším znovu a znovu zamyslet. Shrňte si jeho činy a jeho přístup k vám. Jakmile nedokážete s jistotou říct, že k vám patří, je něco velmi špatně. Nemluvě o tom, že snaha udržet dlouhodobě falešné manželství dokáže zcela zničit nejeden život.

3. „Nebyla by moje budoucnost lepší bez něj?“

Představte si, že jste sama. Umíte si vůbec představit, že jste bez manžela? Třeba se zcela okamžitě vidíte výrazně šťastnější, svobodnější a vyrovnanější. Dojít do takového bodu v manželství trvá nějaký čas a je rozhodně dobré tyto pocity sdílet. Ukázat, že nechcete být nešťastná a že vaše emoce mají nyní hlavní slovo. Někteří muži to dokáží pochopit a chytnou novou dávku energie, se kterou vás obklopí láskou. Jakmile se však nic nezmění a vy na otázku dostáváte stále stejnou odpověď, je nutné překonat emoční krize a udělat krok vpřed.

Setřete emoční negativitu

Hluboké otázky mají jediný cíl. Setřít z vás emoční negativitu a donutit vás přemýšlet v trošku jiné dimenzi. Ve větším měřítku, které si každé manželství zaslouží. Když si na otázky odpovíte, ucítíte, jak vám spadne kámen ze srdce. Bez ohledu na vaše výsledné rozhodnutí.

3 hluboké otázky, které byste si měla položit před rozvodem
Ohodnoťte tento článek!
4.67 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno