A je to v pytli!

Oslava třicátých narozeniny je pro ženu vždy velkou životní události. Některé z nás jsou přesvědčeny o tom, že ty nejlepší roky mají za sebou, jiné zase věří, že to nejlepší je teprve v životě čeká. Ať tak či onak, v každém případě je rozvod po třicítce nepříjemnou záležitostí, která dokáže pokazit plány na spokojený život, budování kariéry i šťastnou rodinu.

Hledat ve třiceti letech znovu partnera je složité. Znovu experimentovat? Znovu se někomu podřizovat a doufat, že on se také časem přizpůsobí? Dělat kompromisy, na které již nemáte čas? To doopravdy není nic, po čem by dospělá a zralá žena ve třiceti letech toužila. Pokud i vás potkala nepříjemnost v podobě nečekaného rozvodu ve třiceti letech, budou se vám hodit následující rady 3 rozvedených třicítek z Prahy. Naše čtenářky sdílí velkoměstské zkušenosti a ukazují, že nic není ztraceno. Nebo ano?

Rozvod byl příležitost pro Markétu

Markéta: Rozvod jsem opravdu nečekala. Manžel jednoho večera prostě přišel domů a řekl, že si našel někoho jiného, s kým je šťastnější. Na moje otázky přestal reagovat. Takové vztahové SORRY JAKO. Za týden si vše sbalil, za dalších pár týdnů bylo rozvedeno a já zůstala sedět v paneláku u flašky vína.

Říkala jsem si, že nikoho nepotřebuji, ale manželův přístup mě tak nakrknul, že jsem posilněné alkoholem zasedla k online seznamce a na mobil si nainstalovala Tinder. A celkem komunikovala během následujících měsíců s více než 300 muži, abych si nakonec vybrala jednoho dostatečně slušného, se kterým jsem šla na schůzku bez strachu z násilnění. Dnes ho miluji z celého srdce! Takže vydržte třicítky, chce to jen trpělivost.

Jak dlouho manželství trvalo?

2 roky

Po jak dlouhé době si našla další dlouhodobý vztah?

4 měsíce

Simča využila starých kontaktů

Simona: Můj rozvod byl hodně emotivní. Neměli jsme předmanželskou smlouvu a manžel se zcela změnil. Odhalila jsem, že má totiž homosexuální sklony. Celý život si to tajil a ve čtyřiceti letech mu vše došlo. Nedokázala jsem s ním žít. Rozvod byl hodně zvláštní a nikdy jsem si nemyslela, že se s někým, s kým jsem byla v manželství, nebudu už chtít do konce života bavit. Každopádně jsem po rozvodu hodně bilancovala a hledala čistokrevného heterosexuála. Rychle chlapa!

Potřebovala jsem se zbavit toho, co mě v životě potkalo. Zapomenout na to dávkou postelových radovánek. Když jsem byla najednou svobodná, začala jsem si všímat, jak si mě ostatní muži všímají. Dokonce jsem začala vnímat signály, které jsem dříve přehlížela, třebaže byly zcela čitelné. A když na mě mrknul dvoumetrový soused s nádherným strništěm a širokými rameny, bylo jasno. S tím chci do vztahu, tomu se odevzdám. Dámy, hledejte k sobě pořádného chlapa a nenechte se otrávit tím, že váš manžel měl k ideálu daleko. Mezi muži jsou samečci, které se o vás budou starat jak o princeznu.

Jak dlouho manželství trvalo?

3,5 roku

Po jak dlouhé době si našla další dlouhodobý vztah?

14 dní

Šarlota udělala diskotékový konkurz

Simona: V manželství jsem zpohodlněla. Skutečně jsem celý ten rok byla jen doma, ale nemyslím si, že by to byla moje chyba. Manžel mě nikam nebral a když jsem navrhla třeba víkendový výlet, vždy mi řekl, že na nějaké cestování nemáme peníze, protože musíme šetřit na vlastní bydlení. Manžel mě pak nazval nudnou a rozhodl se všechny uspořené peníze vložit do podnikání v zahraničí. Připadala jsem si jak slepice. Den po rozvodu jsem jen seděla a koukala do zdi.

Stálo mě to hodně přemlouvání, ale řekla jsem si, že když mě manžel nechal kvůli domácímu povalování, je čas se zvednout a najít si nového tam, kde to žije. Začala jsem tedy obrážet pražské bary, klubu a diskotéky. Asi si říkáte, že hledat na takových místech vážný vztah je hloupost… a máte pravdu. Já se hlavně chtěla bavit a dokázat si, že nejsem nudná. Že to umím roztočit! Setkání s Mirkem považuji za bonus a překvapení. Z jednoho tanečku na parketu se stalo první, druhé, třetí rande. Padli jsme si do oka a já mám teď konečně chlapa, který se mnou chce žít – ne jen přežívat! Udělejte to stejně a nikdy se nenechte manželem uvěznit doma.

Jak dlouho manželství trvalo?

1 rok

Po jak dlouhé době si našla další dlouhodobý vztah?

2 měsíce

Jste rozvedená třicítka?

Je vám třicet a více a máte za sebou rozvod? Držíme vám palce v hledání nového partnera. Příběhy výše jsou důkazem toho, že nikdy není nic ztraceno. Stačí hledání věnovat energii a čas.

Máte jiné zkušenosti? Sdílejte prosím tento článek. Vaše rady a tipy na hledání chlapa mohou být skvělou pomocí pro jiné rozvedené třicítky nejen z Prahy.

3 rozvedené třicítky z Prahy radí, jak si opět najít chlapa
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno