Nepovedené manželství téměř každá žena bere za vlekou prohru a ta prohra je o to bolestivější, když je spojena se střídavou péčí o dítě, rozdělováním majetku a celkově příliš vzrušujícím ukončením něčeho, co dříve bylo tak krásné. Vzniklá bolest vás dokáže pronásledovat na každém kroku. Je k vám přilepena jak žvýkačka k podrážce. Nedokážete ji ze sebe setřást. Je nutné s tím něco něco udělat a bolesti z nepovedeného manželství se zbavit. Nebude to jednoduché a nebude to rychlé, ale vynaložená energie se vám vrátí. Tomu věřte. Podívejte se na 3 způsoby, u kterých je jistota pozitivního dopadu na psychiku.

1) Uzavírejte problémy, ne sama sebe

Je nutné vždy ukončit to, co vás trápí. Pálení mostů je klíčová vlastnost pro duševní pohodu, a proto je velkým překvapením, že ji mnoha žen postrádá. Proč si však nechávat otevřená zadní vrátka do vztahu a k lidem, kteří vám tak ublížili? Obraťte na nový list a uzavřete za sebou všechny problémy. Pokud je ve vašem okolí někdo, kdo již zahojené rády s radostí probírá i přes váš zjevný odpor, neváhejte s ním přestat komunikovat. Skutečně vám to za to nestojí. Zůstaňte ke světu otevřená, ale v mezích, které si stanovíte. Uzavření problému přináší obrovské uklidnění. Uvidíte, jak obrovskou zátěž se vám ze sebe podaří díky takovému přístupu dostat.

2) Hledejte přátele mezi muži

Ano, dokonce i mezi muži existují jedinci, kteří se k ženně dokáží chovat přátelsky, slušně a bez toho, aby vše skončilo v posteli. Mnoho rozvedených žen dělá zásadní chybu v tom, že přestane mužskému pokolení zcela věřit. Straní se kontaktu a nechce žádného chlapa ani vidět. Je to přirozená obranná reakce našeho těla, která v jiných případech snadno funguje. Když vás píchne vosa, tak si budete na další vosy v životě dávat pozor. Muži však nejsou hmyz a každý z nich dokáže být absolutně jiný. Možná tomu v prvních týdnech po rozvodu nebudete věřit, ale je to tak. Důležité je pouze ihned dát najevo, z jakého důvodu se s dotyčným mužem bavíte a jak by vaše přátelství mělo fungovat. Nebudete-li tlačit na pilu, třeba časem v mužích opět objevíte ochránce, starostlivé tvory a vášnivé milovníky.

3) Věnujte se sama sobě

Po celou dobu manželství jste musela dělat kompromisy. Dělila jste vlastní zdroje včetně času a peněz mezi více osob. Váš manžel pro vás byl někým, s kým jste se dělila. Nyní je čas začít se věnovat sama sobě. Přesně to je ten správný recept na to, jak najít lásku k životu a jak se vypořádat s bolestí. Zlomené srdce potřebuje čas na zahojení a dostane ho pouze za předpokladu, že si najdete čas na regeneraci – duševní i fyzickou. Vyražte ven na nákupy, zkuste si koupit něco na sebe, zajděte si po dlouhé době na nehty. Budete se cítit lépe a opět dostanete sebevědomí, se kterým je překonávání bolesti opět o něco snažší. Je to opravdu důležité. Nepodceňujte čas sama pro sebe. Ženy, které říkají, že nemají na sebe čas, bývají častěji nešťastné a propadají depresím. Není se čemu divit.

S bolestí dokážete bojovat, jen se tomu boji musíte skutečně věnovat.

3 způsoby, jak se zbavit bolesti z nepovedeného manželství
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno