Kdo to neviděl?

Velmi sledovaný díl Výměny manželek ukázal, jak si poradí mladá maminka Sabina v Německu a jak se Jana přizpůsobí úplně jinému životnímu stylu v Praze. Na celý díl Výměny manželek se můžete podívat na Nova plus. Díl plný hadů, nízké inteligence, sprostých slov a dětí, kterých je mi upřímně líto, prolétl televizními obrazovkami, facebookovými stránkami i bulvárními magazíny. Je to zcela pochopitelně hodně vděčný díl sloužící především pro pobavení na cizí účet, nicméně i v takové situace je možné najít několik lekcí lásky. Jaké to jsou?

1. Nově objevené pochopení funguje jako lék

Oba páry z Výměny manželek po delší době ve vztahu ztratily zájem hledat v sobě pochopení. Nejednalo se o tvrdohlavost, ale čistě o lenost snažit se toho druhého skutečně celým tělem pochopit. Je paradoxní, že na pohled drsná Jana se dokázala cizímu muži v Praze zcela otevřít a rozebrat s ním velmi detailně vztah. Tomáš vše chápal a bylo velkým překvapením, jak si nový pár rozumněl. Prakticky společně pomluvili stávající partnery a nenechali na nich nit suchou. Přemýšlím, jak velkou námahu by těm stejným lidem dalo stejně otevřeně promluvit s člověkem, kterého znají.

2. Někteří muži potřebují vedení

Roman je mladý muž, který může na první pohled působit velmi neurvalým dojmem. Každá žena, která díl sledovala pečlivě, v něm však musela objevit něco víc. Vedení Sabiny z něj udělala nového člověka. Bylo vidět, že je to přesně ten typ muže, který potřebuje vedení. Tím není myšleno napomínání a sekýrování, ale skutečně životního kouče, který bude plánovat jeho aktivity. V ten moment se z Romana stal pozorný člověk. Touží po pozitivních emocích, dokáže mluvit slušně a všímá si více dětí.

3. Když jdou peníze před lásku

Tomáš má dvě práce. Dost pravděpodobně ho to vyčerpává tak moc, že nedokáže Sabině věnovat pozornost. A na výchovu dětí mu nezůstává energie. Veškerý čas a únavu přetavuje do výdělku, který nosí domů. Je pak zcela pochopitelné, že je ohledně téma peněz velmi citlivý. Důkazem jsou neshody a fakt, že Sabině vekšré peníz z karty po dobu jejího pobytu v Německu po nákupu odčerpal. A to ani nevěděl, zda-li jeho Sabina například netrpí! Nedokážu si představit, že by mě muž v takové situaci nechal zcela bez peněz, když bych žádné sama neměla. Je to jen důkaz toho, jak Tomáš staví peníze na první místo před láskyplné soužití.

4. Funkčí domácnost je založena na spolupráci

Roman měl rád pořádek a Jana si myslela, že dostatečně uklízí. Výsledkem však byl nepředstavitelný nepořádek, ve kterém děti žily. Jak je to možné? Pár se nedokázal správně domluvit. Je zcela jasné, že by se Jana nemohla na Romana zlobit, kdyby se rozhodl uklidit opravdu precizně. A třeba by viděla, že na nic nemusí být sama. Sabina stejně tak věnovala veškerou energii do úklidu domácnosti a nemohla v Tomášovi najít někoho, kdo by s úklidem pomáhal. Vždyť už má dvě práce, tak proč by se měl ještě namáhat doma? Toto je velmi toxický přístup.

5. Skutečně vyměnit manželku? Někdy to není problém

Jakmile se ze vztahu vytratí láska, člověk velmi rychle zapomíná, stává se nestabilní a je schopný všeho. Vždyť Tomáš řekl, že by si dokázal představit vztah s Janou, kdyby mu ten se Sabinou nevyšel. Prakticky vyměnil někoho, s kým má děti, za ženu, kterou zná pouhých 10 dní. Úplně si nedovedu představit, jak musela Sabina na jeho slova po zhlédnutí dílu v televizi reagovat, ale pro mě by to byla obrovská rána do srdce. Když mě dokáže muž vyměnit před celým národem za neznámou ženu, co asi dělá za zády a s kým se schází. A nechystá se mě vyměnit třeba rovnou zítra? Stabilita je vztahu důležitá.

Televize a skutečnost

Nelze věřit všemu, co je vidět v televizi. Střih, scénář, koncept pořadu a celá řada dalších věcí dokáže s výsledným dojmem zamávat. Nic to však nemění na pěti výše zmíněných lekcí, které se každé ženě mohou do komplikovaného vztahu hodit.

5 lekcí lásky, které vás naučí poslední díl Výměny manželek
Ohodnoťte tento článek!
4.88 (97.5%) 32 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno