Kojila jsem v cukrárně a paní si stěžovala

Byla jsem s malou v cukrárně a rozhodla se malou v rohu nakrmit. V tom přilétla paní, co to jako dělám a že si takhle skutečně návštěvu cukrárny neužije, když má moje prso v kremroli. Obsluha nereagovala. Tak jsem přestala kojit, zaplatila a odešla… a rozhodla se, že si již nikdy nenechám nic podobného líbit. Kojení na veřejnosti je podle mě zcela přirozené a mělo by být tolerováno. Vadí pouze nevyrovnaným a puritánským lidem. Těch je v české společnosti mnoho, protože nějaké připomínky slyším pořád. Zde je pět vět, které určitě jako kojící matka někdy uslyšíte. Já k nim rovnou přidávám vhodné reakce!

1. Měla byste použít přikrývku

A vy byste se měla starat pouze o vás. Nikdo jiná za mnou nepřišel a očividně pouze vy koukáte. Co takhle, kdybych místo přikrývka pouze doporučila, abyste na mě prostě nekoukala?

2. Není na to moc velkej?

A nejste vy příliš stará na to, abyste lidem mluvila do života? O tom, jestli je moje dítě na kojení velké, rozhoduji jako matka sama. Pokud čekáte nějakou jinou odpověď, jděte se ptát někam jinam.

3. Vy pořád kojíte?

A vás to zajímá proč? Chcete také kojit, nebo máte na kojení mého dítěte, o které se starám, nějaký jiný názor? To by totiž bylo dost zvláštní, kdyby vás zajímalo, jak dlouho někdo absolutně cizí kojí dítě.

4. Jak dlouho vám to bude trvat?

Zkuste se zeptat toho malého, ten totiž rozhoduje o tom, jak dlouho to bude trvat. Ale nečekejte odpověď. S největší pravděpodobností vám pouze říhne do obličeje, což je podle mě jediná správná odpověď na takto hloupou otázku.

5. To myslíte vážně?

Zeptám se vás na to samé! Doopravdy to myslíte vážně? Ptáte se cizí ženy na to, zda-li skutečně kojí dítě, které má hlad?

5 vět, které uslyší každá žena kojící na veřejnosti! Víte, jak reagovat?
Ohodnoťte tento článek!
4.76 (95.19%) 54 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. já jsem kojila intenzivně 13 měsíců všude možně a nesetkala jsem se ani s křivým pohledem… tak jsem buď měla štěstí, nebo vy smůlu…?

  2. milá dojičko, co když se vás na otázku číslo 2 zeptá někdo mladý, a uvedená drsňácká odpověď tedy nelze použít? používáte nějakou jinou účinnou obranu, nebo se vám rovnou zavaří mozek, praskne hlava a vyteče z ní mlíko na všechny kolem? kuji :*

  3. Kojila jsem obě dcery kdekoliv, mladší až do roka, a nikdy jsem neměla žádný problém. Nicméně je pravda, že jsem se vždycky otočila do rohu místnosti, nebo směrem ke zdi, ke stromu atd. Prostě mi to takhle bylo příjemnější, nepotřebuji,aby mne s mýma pětkama někdo očumoval. Ale žádnou negativní reakci jsem nikdy nezaznamenala. Ovšem nedávno jsem byla svědkem toho, jak si cca tříletá holčička po dojedení řízku šla cucnout k matce mléka – a nemohu popřít, že to už mi připadalo prostě divné. Ne že bych to snad komentovala, ale ujeté mi to přišlo.

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno