Skupina Mandrage se řadí mezi nejúspěšnější české skupiny. Poslední studiové album Potmě vydala v roce 2015, pak dlouho koncertovala, aby se následně stáhla do ústraní a makala na nové tvorbě. Předzvěstí nové desky, na kterou se již nyní můžeme těšit, je velmi fajn píseň Slečno, já se omlouvám se!

„Píseň Slečno, já se omlouvám se je o lásce na první pohled. O tom, že když přijde takový ten zásah shůry, prostě jen zíráme a zmatečně blekotáme. A o tom, že to může být až skoro komické, zvláště když to vaše vyvolená cítí jinak. Metafora lásky coby šípu, který člověka zasáhne a naprosto ochromí, funguje přesně takhle. Odněkud si přiletí a ponechá nás stojícího v překvapeném úžasu. Naivně hledíme na vytoužený objekt a přesto, že si neumíme ani správně naplánovat zájmena ve větě, už si malujeme budoucnost,“ dodává Pepa Bolan, kytarista kapely Mandrage.

Nechybí klip

K songu vznikl také klip, ve kterém je populární český herec Jiří Lábus. „Zaujalo mě, že vlastně vše je jenom na mně a není u toho vůbec kapela, takovou roli jsem ještě nehrál. Písnička mě baví a přeju klukům z Mandrage i fanouškům, aby se líbila,“ uvádí ke své roli dabér Marge Simpsonové.

Režie se ujal Matyáš Vorda a Tomáš Kasal. „Pustili jsme se, pro nás, do docela odvážného kroku, natočit klip na jeden jediný záběr a s jediným hercem. Byli jsme sami zvědaví, jestli hlavní postava dokáže pozornost diváka udržet po celou dobu písně ‚jen‘ na základě projevů emocí zamilovanosti, radosti, posedlosti. Naštěstí nabídku na tuto roli přijal náš oblíbený herec Jiří Lábus, díky němuž nás to od začátku do konce baví, a věříme, že bude i všechny, kteří klip uvidí,“ dodávají oba tvůrci.

V čerstvém klipu kapely Mandrage tancuje Jiří Lábus
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno