Čím budeš, až budeš velká

Každé dítě má nějaké sny o tom, čím jednou bude, až vyroste. Třeba já jsem chtěla být učitelkou, což se mi tedy nesplnilo, ale asi chápete, co tím myslím. Zkrátka si z pohledu dítěte idealizujeme určitá povolánní, kterým lze snadno přiradit pozitivní vlastnosti, ať už jde o morálku, nebo třeba dobrodružství. Proto chtějí být děti třeba princeznou, učitelkou, kosmonautem, hasičem… zkrátka něčím, co světu nějakým způsobem pomáhá. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by se dítě chtělo stát prostitutkou… tedy až do doby, kdy mi to řekla moje vlastní dvanáctiletá dcera!

Byla jsem v šoku!!!

Dcera mi to řekla jen tak, když jsme spolu seděli na zahradě a povídali si o tom, co by chtěla jednou studovat a dělat. Neřekla to jen tak. Ve dvanácti letech už doopravdy moc dobře ví, co to znamená. Dokonce to neřekla kvůli tomu, aby mě vytočila či nějakým způsobem zkoušela. Ptala jsem se, jestli si dělá srandu? A řekla mi, že nedělá. Viděla nějaký dokument o prostitutkách v Las Vegas, kde bylo tohle povolání vyobrazeno vskutku snově. Luxusní kabelky, luxusní hotely, hromada peněz, krásný vzhled bez chybičky, bohatí milenci. Do určité míry jsou podle všeho tyhle laciné ženy obrazem takové moderní princezny, o kterou se neustále někdo stará. Byla jsem v takovém šoku, že jsem ani nedokázala dceři vysvětlit, co vše takové povolání obnáší.

Chcete sama i vaše dítě motivovat? Sledujte magazín Victorie.cz na Facebooku!

Začalo vysvětlování. Máme kouknout na Pretty Woman?

V první řadě jsem se dcery musela zeptat, zda-li tento její cíl sdílela ještě s někým jiným. Pokud by to tak bylo, asi bych se musela hanbou propadnout, nebo by na mě jako svobodnou mámu vlítla sociálka, co to cpu dítěti do hlavy, když se ve dvanácti letech chce živit roztahováním nohou a čuňačinkami. Nezbývalo než dceři velmi decentně vysvětlit, co ty ženy ve Vegas skutečně dělají. Nemohla jsem zacházet do detailů, protože jsem se s dcerou o sexu ještě nebavila. Začala jsem pouze tím, že takovým ženám chybí láska a někdo, kdo by je večer doma obejmul. Že ti muži nejsou hodní a jsou k ničemu, když nemají doma hodnou ženu a musí dávat dárky jiným. A kdyby jim ty dárky nedávali, tak se jim ty ženy ani nevěnují. Dokonce jsem přemýšlela nad tím, že s dcerou mrknu na Pretty Woman, ale pak mi došlo, že to také není zrovna dvakrát dobrý příklad. Respektive to vůbec není dobrý příklad, protože by dcera chtěla šlapat chodník možná o to víc.

Selhala moje výchova? Co radíte?

Moje vysvětlování nezafungovalo. Dcera momentálně sleduje ženy na Instagramu a chce cestovat, kupovat si drahé věci a vypadat dobře. Doma nic takového nemá. Bojím se, že jednou z ní bude v lepším případě zlatokopka, v horším skutečně k**va. Stále přemýšlím nad tím, jak vše vysvětlit, ale zatím mě napadlo začít sexem jako takovým. Popravdě jsem ho však dceři chtěla vylíčit v pozitivním duchu, pochopitelně za předpokladu veškeré prevence a opatrnosti. Takto se však budu muset dopracovat k bodu, kdy dceři řeknu, že sex může ženě velmi ubližovat. Motám se myšlenkami v kruhu.

Zažila nějaké maminka něco podobného a jakým způsobem směřovat dítě v případě, kdy si vybere podobnou kariéru?

Dvanáctiletá dcera mi řekla, že chce šlapat chodník
Ohodnoťte tento článek!
4.79 (95.79%) 57 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Pokud je dceři dvanáct, tak toho jistě ze školy a od kamarádů ví o sexu možná víc, než byste si chtěla připustit.
    Pokud ji chcete odradit od prostituce, dopručuji místo Pretty Woman pustit některý z dílů Kriminálky Las Vegas, konkrétně díl z 10. série, epizoda Ztracené Dívky. Uznávám, je to poněkud drsnější, ale jako odstrašující případ by to fungovat mohlo, když domluva nestačí. Díl nekončí dobře, není tam žádný princ na bílém koni, naopak je tam ale velice dobře popsaná infrastruktura prostituce a její fungování.

    Věřím však, že Vaše dcera z toho vyroste, jistě je to velice chytrá dívka, v jejím věku jsem také měla všechna povolání poněkud zkreslená a na všech viděla jen to dobré. Stinnou stránku věci jsem si odmítala připustit. Mám však trpělivou maminku, jako jste Vy, která mi vždycky pečlivě a trpělivě a v klidu i několikrát vysvětlila, kterak se věci mají ve skutečnosti a nyní ze mě zdravotní sestra 🙂

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno