Touha po dítěti mě změnila

O zdraví jsem se dříve příliš nezajímala. Jedla jsem, co jsem si koupila v supermarketu. Pila jsem, co bylo k dispozici. Většinou vodu z vodovodu, někdy nějaký ten džuš a podobně. Zkrátka jsem nějakou životosprávu neřešila, a protože jsem byla zdravá (až na nějaký ten kašel v zimě), tak jsem si myslela, že nedělám nic špatně. Začít řešit zdraví a to, co jím a piju, jsem začala až po roce, co jsem nemohla otěhotnět. Začalo nás to s manželem trápit a než jít na nějaké drahé testy, řekli jsme si, že zjistíme, jak plodnost podpořit správný přístupem ke stravování. Začala jsem číst vše možné, studovala po večerech na internetu, čerpala z diskuzních fór a nezřídka s hrůzou zjišťovala, jaká rizika a nebezpečí čekají na budoucí maminky v běžných potravinách. A překvapivě také pitné vodě!

Neplodnost z kohoutku

Dle různých průzkumů a statistik je voda z kohoutku v Česku jedna z nejlepších na světě. No to potěš koště! Pravda je totiž taková, že v pitné vodě se objevují zbytky léků. Ve zkratce je to tak, že vy si doma dáte ibuprofen, pak jdete čůrat, spláchnete, voda se dostane do čističky, tam se vyčistí a pak jde zpět k vám domů do kohoutku. Na základě odběrů tak bylo v minulých letech zjištěno, že v některých případech skutečně voda obsahuje zbytky léků a dokonce také rezidua antikoncepce. S každou skleničkou vody do sebe tak člověk pere látky, které ve vodě rozhodně nemají co dělat. Do vody se dostávají opravdu všechny možné humusy od antibiotik přes herbicidy až po chemku z kosmetiky.

Chcete mít zdravé dítě? Sledujte nás na Facebooku!

Problémy s plodností a početím jsem se rozhodla vyřešit

Absolutně mě neuklidňuje, že výskyt léčiv v pitné vodě tuzemských vodovodů je podle úřadů velmi nízký a není spojen se zdravotními riziky. Pokud jste si někdy něco zjišťovali o homeopatikách, tak je vám jasné, kam směřuji. Když jsem si vše srovnala v hlavě, zakázala jsem nám doma pít vodu z kohoutku. Začala jsem kupovat již pouze balenou, případně jsme si s manželem začali jezdit více pro jeden přírodní pramen, který máme několik kilometrů od našeho města. Příjemný výlet na kolech pro zdraví měl navíc i další pozitiva. I když měla jsem přeci jen trošku obavy, aby jízda na kole zase negativně neovlivňovala manžela, protože tvrdé sedlo není pro podporu plodnosti zrovna ideální. Každopádně výsledkem bylo to, že tři měsíce po tom, co jsme začali pít balenou vodu, jsem otěhotněla. Jsem na 100 % přesvědčená o tom, že za problémy mohla kohoutkovka!

Varuji všechny ženy

Voda je pro život extrémně důležitá. A já jsem zjistila, že je schopná život také darovat. Jinak bych dnes nebyla těhotná a netěšila se společně s manželem na to, až se nám miminko narodí. Už teď vím, že budu používat pouze kojeneckou vodu a rozhodně do něj nebudu cpát od malička vodu z kohoutku, jak to dělají některé nezodpovědné mámy. Prakticky chci, aby se po celý život vody z kohoutku ani nedotkl. Ostatně mnoho žen v diskuzních fórech potvrzuje, že jejich špuntík přestal mít různé vyrážky a alergie společně s tím, jak přestal pít vodu z vodovodu.

Kvůli vodě z kohoutku jsem nemohla rok otěhotnět
Ohodnoťte tento článek!
1.08 (21.53%) 170 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Voda z čistíren odpadních vod není priváděna zpět do našich kohoutků. Po vyčištění je vypuštěna do řek, kterými doteče až do moře. K nám se vrací potom, co se znovu vypaří, naprší, často i prosákne do podzemí a je upravena na vodu pitnou. Větší problém je akumulace “nečistot” ve vodních (zejména mořských) organismech. Voda z kohoutku je naprosto v pořádku. Autorka článku by neměla po celkové změně životního stylu přisuzovat zázračné účinky pouze jedné věci, která může mimo jiné fungovat jako placebo. K děťátku samozřejmě gratuluji 🙂 Zdravý životní styl si udržte i nadále, ale vody z kohoutku se opravdu bát nemusíte 🙂

  2. Já bych už jen ráda dodala, že balená voda prochází dost složitou a špatně sledovatelnou cestou od pramene až k vám domů. Zahrnuje to odebrání vody z vrtu (u balené stolní vody jde o odebrání vody z jakéhokoli zdroje, třeba i z kohoutku), zabalení do PET láhve, ze které se též uvolňují různé chemikálie, tyto PET lahve jsou pak naloženy na kamiony, které je v parném létě pár hodin pěkně ohřívají na cestách, pak je předají do skladů, ve kterých tepelné podmínky rovněž nejsou ideální, pak se pěkně zchladí v krámě a pak putují k vám. Kolik chemie se přitom z plastů do vody uvolní si netroufám odhadovat. O čerstvosti tekutiny bych raději ani nehovořila. Přimlouvám se za tekoucí čerstvou vodu z kohoutku. Myslím, že si zaslouží svou šanci 😊. Přeju hodně zdraví vám i miminku.

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno