Hodně dobrá limitka

Desítky křišťálů Preciosa zdobí spony české limitované edice ikonických střevíčků Hangisi z dílny věhlasného Manola Blahníka.

„Když jsem pracoval s ručně paličkovanou českou krajkou a křišťály Preciosa, znovu jsem si uvědomil, jak hrdý jsem na své české kořeny,“ popsal Manolo Blahník. „Doufám, že se nositelky této limitované kolekce Hangisi budou cítit podobně výjimečně jako já při její tvorbě,“ doplnil pan Blahník.

Ten nádherné Hangisi dnes osobně odhalil v pražském Preciosa Flagship Storu

Detailní pohled na skvost

Tělo českých Hangisi v temně tyrkysové barvě tvoří česká krajka od krajkářky, která se jmenuje Věra Holomečková a je z Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze. Manolo Blahník si konkrétní vzor krajky pocházející z období kolem roku 1900 vybral sám.

„Za takřka sto let existence školy jsme krajku zpracovávali všemi možnými způsoby. Celý střevíček z paličkované krajky ale nyní děláme vůbec poprvé. Po výtvarné i řemeslné stránce to byla velká výzva,“ říká ředitelka školy Ivana Hýblová. „Zájem o tradiční česká řemesla ani v současnosti neutuchá, dnes je naopak velice moderní. Spolupráce s Preciosou a Manolem Blahníkem je pro nás obrovskou poctou,“ dodává.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno