Priority manžela

Dámy, nevím, jak to máte doma vy, ale pokud bych měla seřadit priority a lásky mého manžela, tak je to na prvním místě fotbal, pak naše auto Karkulka (červená Škoda Octavia combi) a pak možná já. Alespoň si z tohohle žebříčku vždy dělám srandu a doufám, že to ve skutečnosti není pravda, třebaže manželovo chování nezřídka nesvědčuje tomu, že by to i pravda být mohla. Na fotbal mu šahat nemohu a auto mi půjčuje pouze občas, když má sám firemní kvůli nějaké pracovní cestě.

Odřela jsem Karkulku

Manžel je na pracovní cestě právě teď! Manžel je na 4 dny pryč a já dostala do péče Karkulku. Bohužel se mi ji podařilo při parkování v podzemních garážích na pražském Andělu mírně opřít o sloup. Absolutně nevím, jak se to mohlo stát. Dávala jsem si pozor, najela si hezky ze široka, ale stejnak to schytal zadní bok. Jsou na něm škrábance. Ne moc hluboké, ale na první pohled jsou vidět. Manželovi jsem to ještě nevolala, protože je mi jasné, jak by reagoval. Mám strach a výčitky, co se stane, až se vrátí. Hlavou mi poletují všechny možné scénáře. Dokonce jsem zkoušela škrábance sama přelakovat lakem na nehty, ale výsledek je možná ještě horší, než kdybych Karkulku nechala raněnou tak, jak byla.

Manžel je křikloun

Úplně nejvíc se bojím toho, že manžel na mě bude křičet. Je to tak trošku cholerik. Tak trošku hodně. To on dokáže křičet fakt moc dobře. Někdy si stěžují i sousedi, když spustí. Kdyby to šlo, nechala bych auto někde rychle přelakovat, aby nic nezjistil. Bohužel však máme společný účet a jakmile vyberu peníze, tak se to manžel hned dozví. Nemám nikoho, od koho bych si mohla půjčit. A vyspat se s nějakým lakýrníkem, aby auto zdarma opravil, tak to se mi fakt nechce. Tak nějak tuším, že kdyby se to manžel dozvěděl, tak to dopadne ještě hůř, než kdybych Karkulku obrátila na střechu

Jak to manželovi říct?

Největší problém, který teď mám, je prostý. Jak to manželovi říct? Nesdělila jsem mu to hned, byla to čistě moje chyba a kdybych si něco zkusila vymyslet, tak mě určitě na něčem nachytá. Je to děsný detektiv. Byl by schopný vzít si lupu, vyndat kus omítky ze škrábance a ten porovnat se vzorky všech omítek na světě, aby zjistil, kde a jak se auto poškrábalo. Kdepak, to nepůjde. Taky jsem přemýšlela, že bych zkusila manžela nějak uplatit. Vychladila mu pivo, upekla kachýnku se zelím a knedlíkem… a jakmile by měl plný pupek, tak mu to řekla. Jeho milovanou Karkulku jsem prostě odřela a basta. Jenže to taky asi nepůjde. Zkrátka hledám nějaký diplomatický způsob, jak mu to říct bez toho, aby se začal vztekat. A absolutně nic mě nenapadá, pouze roste můj strach a nervozita z toho, až se vrátí. Je mi úplně jasné, že jeho první dotaz bude, jestli je auto v pohodě. Dělá to tak vždycky, když mi ho půjčí. Má nějaká žena zkušenosti s tím, když poškrábala auto? Jak to řekla manželovi tak, aby se nezačal vztekat a vše pochopil?

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno