Dokonalá harmonie… skoro

Jakmile dojde na politiku, začínají u nás doma obrovské hádky. Když jsem si manžela před 8 lety brala, nikdy by mě nenapadlo, že se jednoho dne budeme hádat pouze kvůli tomu, kdo sedí v poslanecké sněmovně. Jinak je náš vztah absolutně harmonický a shodneme se prakticky úplně ve všem ostatním. Rozumíme si ve výchově dětí, rozumíme si v sexu, rozumíme si v pohledu na to, jak trávit volný čas a jak třeba i jednou společně prožít důchod. Dokonce nám chutnají stejná jídla… jsme zkrátka jak jedna duše. Rozdíly se začnou projevovat v momentě, kdy se v televizi zapne nějaká politická debata.

Čím víc se blíží volby, tím víc se hádáme

Asi není třeba vysvětlovat, že letošní parlamentní volby jsou extrémně důležité. Alespoň já očekávám rekordní účast lidí, protože se bude rozhodovat o dost důležitých tématech. Namátkou zmíním přijetí eura, členství v EU či imigrace. O to víc mě mrzí, že mi manžel zcela vážně říká, jak já během voleb zůstanu doma, protože by se musel za mě stydět. On sám již dlouhé roky volí KSČM a já jsem se tento rok rozhodla volit Piráty. A manžel na mě křičí, jak vůbec mohu dát hlas nějakým feťákům, marihuanovým bláznům a lidem, kteří kradou věci na internetu. Když mu začnu vysvětlovat jejich politický program, okamžitě mi skočí do řeči a říká, že jediná správná a skutečná strana je KSČM.

Od voleb k rozvodu?

Při poslední hádce mi dal manžel dost jasně najevo, že už se nehodlá bavit o tom, koho volit. Já zůstanu doma a mám se přestat motat do něčeho, čemu nerozumím. O politice už se nechce vůbec bavit se mnou a řekl, že pokud budu dál otravovat a agitovat za moje hloupé názory, tak zná jedno hodně efektivní řešení – rozvod. Dívala jsem se mu při tomto sdělení do očí a přišlo mi, že to myslí skutečně vážně. Připadám si dost utlačovaná a nechápu, proč mě nemůže manžel respektovat. Zajímalo by mě, jestli už se našel za celou existenci života pod sluncem nějaký pár, který byl úplně šťastný, ale rozvedl se kvůli rozdílným politickým názorům? Nějak si to nedokážu představit. Jít hlasovat je pro mě spíše takovým gestem. Pochopitelně si nemyslím, že bych já jako jedinec dokázala něco opravdu změnit.

Asi zůstanu doma

Jak se říká, že moudřejší ustoupí, tak aktuálně vážně přemýšlím nad tím, jak během voleb zůstanu doma. Jen si říkám, jestli to náhodou není špatný signál. Může to začínat u voleb a pokračovat někde jinde. To bych na sebe ušila pěkný bič. Co myslíte?

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. Zajímejte se o vznik pirátské strany, jejich podporovatele, minulost předáků, kapitál, který za nimi stojí v pozadí. Budete se hodně divit.Takových líbivých stran tady bylo od kabátového převratu už hodně. A co dokázali? Je to marketingová strana, stejně jako kdysi TOP 09. V pozadí jsou stejní lidé. Když cítí že jeden projekt končí, tak založili nový. Vsází na znechucení lidí z mainstreamu. Komunisty bych sice nevolil ale že bude lepší, když zůstanete v době voleb doma, V tom má manžel pravdu

 2. Volit by měl jít každý! Manželovi to nemusíte přeci říkat, je to vaše soukromá věc, já sice s Piráty nesouhlasím (kvůli jejich přístupu k migraci a osobnímu vlastnictví + blízkosti k Antifa a podobným spolkům), ale jestli vám jejich program vyhovuje nejlépe, tak jim to tam hodit prostě MUSÍTE… Jen tak se ukáže, co tu lidi opravdu chtějí a to je to jediné, na čem v demokracii záleží! Pak můžeme diskutovat o jednotlivých bodech a přesvědčovat se o kompromisu, ale musíme nejdřív všichni dát jasně najevo co chceme!
  Manžel se v tomhle chová jak despota, vůbec bych s nim už tohle téma neresila…

 3. Přijde mi naprosto neuvěřitelné vše, co zde píšete.
  Za prvé jak někdo v dnešní době může volit KSČM – myslím si, že každý, kdo není absolutně historicky negramotný to musí cítit stejně jako já. Komunisté měli být zakázáni bezprostředně po revoluci! (Fanatičnost lze pozorovat již v manželově výroku že se jedná o jedinou “pravou” stranu)
  Za druhé – nemůžete nejít volit jen kvůli názorové odlišnosti vás a vašeho manžela. Volby jsou nejdůležitějším faktorem demokratického státu a nejít k volbám je vůbec ta nejhorší možnost, jakou můžete zvolit.
  Já osobně si myslím, že nezáleží úplně na tom, jakou stranu z pravicového bloku člověk zvolí (ODS, TOP 09, Piráti, KDU-ČSL, Starostové atp. – nikoliv Ano), jelikož žádná z těchto stran neohrozí naši demokracii, svobodu a důležité mezinárodní vazby (např členství v NATO či EU – není řešení vystoupení z EU, ale určité úpravy v jejím systému).
  Prosím nenechte se utlačovat vaším manželem či jinými lidmi z vašeho okolí – je to ČISTĚ VAŠE VOLBA a váš hlas může v konečném výsledku znamenat mnoho v otázce zachování demokracie. Prosím, běžte k volbám!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno