Radikálně pro zdraví

Velmi aktivně sleduji oblast alternativní medicíny. Nepatřím k maminkám, které by tím byly úplně pohlceny, ale jsem prostě ráda, když mám k dispozici více názorů. Trošku jiná pohled na věc. V poslední době si ale všímám jedné znepokojující věci. Některé české maminky se dost radikalizují. Konkrétně začínají odmítat jiné názory a jejich rozhodování má vliv nejen na zdraví jejich dítěte, ale také může potenciálně ovlivnit zdraví jiných dětí. Třeba vašich! Vždy jsem měla hlavu otevřenou, ale čeho je moc, toho je prostě příliš. Určitým zlomem pro mě bylo přečtení tohoto tweetu:

Chytila jsem se za hlavu a začínala myslet na všechny ty děti, které kvůli podobným maminkám poletují po lese bez očkování. Po lese, kde je chycení infikovaného klíštěte během sezóny velmi pravděpodobné.

Mentální očkování nemůže fungovat

Abych nebyla za někoho, kdo je konzervativní a na vše kouká negativně. Afirmace podle mě může fungovat, ale pouze pokud jde o psychiku a motivaci. Nelze prostřednictvím této metody ošidit něco tak důležitého, jako je očkování proti nemocem. A byla bych velmi zvědavá na výsledky nějakých testů, které by ukázaly, zda-li děti z avizované lesní školky v sobě skutečně mají vybudované protilátky. Vsadila bych se, že ne! Jenže takový test tvrdohlavý a alternativní medicínu vyznávající rodič nedovolí. A kdyby ano, tak stejně dokáží zpochybnit výsledky.

Když je třeba zůstat nohama na zemi

To, že některým lidem z alternativní medicíny úplně přeskočí, dokazuje i další tweet:

Paní z příspěvku zažívá nepředstavitelné bolesti a jsem přesvědčená o tom, že podobnou uzdravovací metodu by použila i na dítě, kdyby nějaké měla. Přesněji kdyby nějaké bylo nemocné. Člověk, který do sebe každý den přes velké utrpení leje přípravky na hubení hmyzu, to nemůže mít v hlavě srovnané.

Dejte vědět do komentářů nebo k nám na Facebook, zda-li věříte ve výše zmíněné metody a v metodu mentálního očkování! Jsem zvědavá na všechny názory!

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno