Burzy a bleší trhy jsou v České republice velmi oblíbené. Na bleším trhu seženete téměř vše, ale zároveň tam téměř vše můžete prodat. Pokud jste matka samoživitelka, podívejte se na několik rad, jak si na blešáku skutečně vydělat.

Když chcete na blešáku i prodávat

Pokud chcete na bleším trhu prodávat, musíte počítat s tím, že si většinou musíte zaplatit místo. To stojí od desítek korun po stokoruny, záleží dle konkrétní lokality a trhu. Berte to jako investici. Další investicí pro vaše úspěšné prodeje je brzké vstávání. A když píšu brzké, myslím tím opravdu brzké. Nejaktivnější prodejci si vyskládávají věci na trhu s čelovkou již kolem páté ráno. Ano! V pět ráno už to na blešáku žije.

Cestu si naplánujte

Cestu na blešák si musíte naplánovat. Pokud se nepořádá u vás ve městě, bude pro vás převoz většího množství věcí složitější. Je dobré se k němu přidat do auta, případně mít pomocníka. Náklady na cestu se snažte držet na minimu. Zabalte všechny věci, které chcete prodat, již předem. Nejlépe tak, abyste je mohla na trhu snadno vybalit. Nezapomeňte si sebou vzít také židličku, kalkulačku, bloček a v neposlední řadě svačinu s teplým oblečením.

Co se na blešáku nejvíce prodává?

Zcela největší zájem je na bleším trhu o starožitnosti a různé sběratelské předměty. Může se jednat o keramiku, staré hodinky, vintage módní kousky, staré hračky, knihy, fotografie, šperky a další drobnosti. Neváhejte prozkoumat půdu, sklep a všechny další zákoutí domácnosti. U věcí, u kterých neznáte cenu, se však raději předem podívejte na internet. Mohlo by vás také mrzet, že jste prodala něco opravdu vzácného za almužnu. Na blešáku je však možné zbavit se úplně všeho. Mně se napříkla podařilo prodat víčka od piva, kalhotky po malé či absolutně rozbitý deštník.

Smlouvejte

Bleší trh je především o smlouvání, musíte se připravit na to, že každý se bude snažit srazit cenu dolů. Navrhuji vám raději přihazovat věci k nákupu, než slevňovat. Je to jednoduchá a velmi funkční strategie. Hned vysvětlím. Někdo si chce koupit vázičku za 150 Kč, ale nabídne pouze 100 Kč. A já mu navrhnu, že k vázičce dostane ještě druhou menší vázičku za celkovou cenu 200 Kč. A dotyčný? Přijde mu, že ve výsledku vydělá. Ve skutečnosti záleží na úhlu pohledu.

Můj výdělek

Když započítám veškeré náklady, na bleším trhu si většinou za den vydělám 800 až 1000 Kč. Pro matku samoživitelku je to velmi hezká částka. Zajímalo by mě, jestli na blešáky také jezdíte, kam jezdíte a jaké jsou vaše prodejní tipy? A také něco nakupujete? Znám sama prodejce, kteří na jednom blešáku něco nakoupí a na tom dalším to prodají se ziskem. I takhle lze v rámci blešáku fungovat.

Návod pro maminky samoživitelky! Jak vydělávat na blešáku?
Ohodnoťte tento článek!
2.29 (45.71%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno