foto: Profimedia / ilustrativní
foto: Profimedia / ilustrativní

Katastrofický požár kvůli špatné rekonstrukci?

Katastrofický požár Grenfell Tower v Londýně si vyžádal nejméně 30 lidských životů a dle prognóz toto číslo ještě poroste. Děsivá událost na několik dní ovládla média a donutila nejen odbornou společnost opět přemýšlet nad bezpečností výškových staveb. Ostatně za rozšířením katastrofického požáru v případě Grenfell Tower údajně stojí nevhodné zateplení.

Nechcete přijít o další životní osudy a dojemné příběhy? Sledujte nás na Facebooku!

Volání o pomoc

Svědci požáru popisují velmi silné momenty celé katastrofy, kdy lidé z různých pater volali hlasitě o pomoc a snažili se budovu opustit, a to bohužel i skokem z okna. Mezi smutnými příběhy však vyniká jeden s dobrým koncem.

Uvězněná žena mávala na lidi dolů a gestikulovala, že má v bytě dítě a chce mu zachránit život tím, že ho vyhodí ven. Jen těžko si dokážeme představit, co vše se matce muselo honit hlavou. Dítě nakonec oknem skutečně vyhodila. Jeden z pohotových přihlížejících ho skutečně chytil a zachránil ho tak před jistou smrtí. Dítě je nyní v péči lékařů a matka dle informací z místních rádií požár nepřežila. O otci dítěte nejsou k dispozici žádné informace.

Těžko nyní odhadnout, jaký bude další osud dítěte, nicméně vždy bude moci vzpomínat na odvahu jeho matky, která učinila nelehké rozhodnutí vyhodit ho z okna.

Nejsilnější příběh londýnského požáru? Miminko vyhozené z desátého patra přežilo!
Ohodnoťte tento článek!
4.81 (96.22%) 37 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno