Od důvěřivosti k obezřetnosti

„Realitní makléřka mě okradla. Domluvila se s majitelem na tom, že bude mít větší provizi, protože věděla, že jsem ochotná zaplatit za byt více peněz. Zneužila informací, které jsem jí důvěrně svěřila.“ Žena pláče a stále si nedokáže zcela přiznat, co vše se stalo. Snaží si vybavit ten moment, kdy udělala chybu. Ve výsledku však nad vším mávne rukou a řekne si, že peníze jsou jen peníze. Raději na vše zapomene. Nad životní lekcí zavře oči a spolkne hořkou slinu. Tento přístup je vlastní mnoha lidem, protože se neradi vracíme k bolestem, které jsme prožily. A časem… zapomeneme, nepoučeni a znovu připraveni dělat ty stejné chyby. Je to špatně, naštěstí to však lze snadno změnit.

Děkujte za všechny lekce

Dělat v životě přešlapy je zcela přirozené. Stejně tak je přirozené, že ne vždy se vám bude dařit tak, jak chcete. Možná nedostanete práci, možná se vaše dítě nedostane na školu, kterou jste mu vybrala. To vše jsou životní lekce, které by vás měly donutit zamyslet se. Neúspěch není špatný. Je užitečnou zkušeností a lze na něm vystavět váš osobní růst po celou dobu, po kterou chodíte po této zemi. Základem všeho je pouze překonat ješitnost a uvědomit si vše, co se vám stalo. Jedině tak dokážete udělat krok vpřed.

Tak trošku jiný pohled na věc

Již víte, že vaše škobrtnutí jsou školou života. Jak však rány přijmout tak, abyste byla nad věcí? Berte situace tak, že díky nim se vám otevřou nové dveře. Nedostala jste se tam, kam jste chtěla? Dost možná na vás někde čeká něco lepšího. Můžete plakat, můžete na moment ztratit motivaci, ale nevzdávejte se. To, že na všem špatném je něco dobré, vždy bude hlubokou pravdou. To, že to některým lidem nefunguje a považují toto příslové za prázdné, je způsobeno tím, že neumí s neúspěchem naložit. Pouze čekají na to, až se objeví to dobré. Ale v praxi to tak bohužel nefunguje. Přetavit špatnou událost v dobrou musíte jedině vy. Čímž se opět dostáváme k tomu, proč nad životními lekcemi nezavírat oči.

Je tady druhá šance

Pokud byl neúspěch první šancí na změnu, snažte se vyhledat druhou šanci. Žít z druhých šancí není ostuda. Dokonce není ostuda žít ani z osmých, dvacátých či padesátých šancí. Dokud šance existují a přichází, musíte je vnímat. Byla by obrovská škoda je jen tak zahodit a žít s pocitem, že jste je nechtěli využít pro svůj maximální prospěch. Byla by to nejen škoda, ale také by to bylo zcela zřejmé plýtvání potenciálem života. Prožít nějaký čas plná nezdaru pouze s tím, že se vám nedaří, je velmi destruktivní strategie vedoucí k nervozitě, depresím a syndromu vyhoření. Něco takového nesmíte dopustit a hlavně nemusíte nechat dopustit. Pochopitelně je velmi snadné nechat se ovládnout negativními emocemi a jak již bylo zmíněno, pouze zavřít oči. Tak nějak to překousnout a pohřbít hluboko v sobě. Život ale nemá být jednoduchý, proto si ho vážíme. Když vložíte i do špatné situace pozitivní energii, věci najednou dostanou zcela jiné barvy a kontury. A to se vám v dlouhodobém horizontu vyplatí.

Nezavírejte oči nad životní lekcí, kterou jste dostala v minulosti
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno