Fotky od moře mi vhání slzy do očí

Začíná léto a já jsem snad jediný člověk, kterého v období plném slunečních paprsků a pohody pronásledují deprese. Důvodem jejich vzniku jsou především kamarádky, které se na Facebooku chlubí rodinnými fotkami od moře. Jezdí si na dovolené s dětmi, nacpávají si pupíky v all inclusive luxusních hotelech a já čekám doma s Emou (6 let) a Matějem (8 let) na to, až se manžel vrátí z práce. Nebojím se to přiznat – závidím jim!

Ve svých 35 letech jsem ještě nikdy nebyla u moře. Vůbec nejdál jsem se podívala autobusem do Paříže, ale to je už hodně dávno a dnes bych na to rozhodně znovu neměla odvahu, když vidím, co se tam děje. Děsně se mi líbí Chorvatsko, protože se tam člověk snadno domluví a na fotkách je krásné. Vůbec nevím, jaké to je koupat se ve vlnách a opalovat se někde na pláži plné písku. Je úplně jedno, že nemám dokonalou postavu a na pláži bych vypadala jak bílá velryba. Chtěla bych to alespoň jednou v životě zažít. Emička s Matějem by určitě také s radostí stavěli hrady z písku. Bylo by to prostě nádherné, ale můj manžel tvrdí přesný opak.

Manžel se vymlouvá

O to, abychom jeli na dovolenou k moři, se snažím aktivně poslední 2 až 3 roky. Jenže manžel má vždy nějakou výmluvu. Nejdříve byla Ema moc malá na cestování, pak bylo moc práce. Největší výmluvou vždy byl nedostatek peněz. Když jsem mu řekla, že bych vše zaplatila z vlastních úspor, tak to zavrhl, že si mám šetřit na důchod. Tento rok je výmluvou staré auto, které by údajně cestu nevydrželo. Tak jsem našla levné letenky a místo Chorvatska navrhla i jiné destinace, ale manžel mi tvrdí, že létání je nebezpečné a když jsem nikdy neletěla, tak je to moc velký risk. Chtěla jsem vyrazit sama, ale to mi úplně zakázal. Protože bych se někde určitě ztratila a jsem neschopná řešit případné problémy.

Nechcete přijít o další zajímavé příběhy našich čtenářek? Sledujte nás na Facebooku!

Jak manžela přemluvit?

Už vážně nevím, jak manžela přesvědčit, abychom jako rodina opět nezůstali v Čechách. Na jednu stranu chápu, že se manželovi nikam nechce, protože přibližně jednou za tři měsíce létá na pracovní cestu do Španělska společně s kolegyní a dalším kolegou, ale to přeci neznamená, že by se nemohl alespoň jednou odhodlat vzít nás jako rodinu k moři. Pro mě by to byl obrovský dárek. Všechny zámky a hrady v okolí našeho města již známe. Trávit léto u českého rybníka také není úplně špatné, ale není to prostě ono. Ráda bych zažila něco nového.

Zajímalo by mě, jak jiné ženy přemlouvají jejich protějšky k tomu, aby je vyvezli někam k moři? Já jsem již kompletně bez nápadů a vážně nevím, co dalšího manželovi říct, abych ho přesvědčila.

Jak přesvědčit manžela, aby vyvezl rodinu k moři? Dole pod článkem přidejte komentář!

Nikdy jsem nebyla u moře! Jak manžela přemluvit, aby nás vzal do Chorvatska?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Já manžela premluvila tak,že jsem mu řekla ,že zkrátka nebude mít žádný vzpomínky na to až pak děti vyrostou….čas letí a děti rostou až budou starší nebudou o to stát jezdit někam s rodiči…jsme na světě jen jednou…výmluvy jdou řešit…př. cesta..my jedem letos autobusem..nechce se mi ale chci aby si to děti užili a my taky,takže něco hold musím překousnout. Vyjede se večer což děti budou spat a ráno tam budem,takže si myslím,že to bude dobrý. Jinak je otázka jestli chce Váš protějšek jet k moři??? Nebo jen hledá výmluvy aby nemusel jet….Pak zbývá jediné jet s někým z rodiny atd nebo koupit zájezd a říct odjíždíme tenhle datum a hotovo 😊

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno