Stačí subjektivní nespokojenost a hned můžete zatoužit svou tvář trochu pozměnit. Nemusíte pod nůž, ale ke změně se dopracujete i pomocí makeupu.

Jak na to

Pro konturování se obecně používá o 1 až 2 odstíny světlejší barva a druhá o pár odstínů tmavší. Světlá na nos musí být ještě o 1 odstín světlejší, než ta, kterou používáte na zbytek obličeje. Žádný z těchto odstínů by neměl působit k vaší pleti příliš kontrastně a měl by odpovídat jejímu tónu – teplému nebo studenému.

Nezapomeňte ani na oblast okolo nosu, která by měla být prosvětlená. V podstatě byste tak měly respektovat tvar svého nosu a díky konturování dosáhnout jeho zúžení nebo zvýraznění, případně lehkého pozměnění tvaru. Naopak, máte-li na nose nějakou nerovnost, kterou chcete zakrýt, je potřeba se jí s tmavými barvami vyhnout a znevýraznit ji světlými.

Nebyla jsem na plastice, jen jsem to přehnala s konturováním

Asi nebudete chtít vysvětlovat svým známým, že třeba podle poslední profilovky na Facebooku jste nebyly na plastice nosudobře rozetřít tak, aby nebyly rozpoznatelné a vytvářely přirozený vzhled odrazu světla a stínů

Se špatným konturováním se ukazují i celebrity, kdy si můžete všimnout ostrých tmavých liní právě v okolí nosu nebo světlých výrazných čar na jeho ploše, které vytváří vzhled chirurgicky upraveného nosu.

Výrobky, se kterými zvládnete konturování levou zadní

Už nemusíme používat jen nejsvětlejší a nejtmavší odstín našeho oblíbeného makeupu, ale můžeme sáhnout rovnou po produktech určených právě na konturování. Začínáte-li s konturováním, je nejlehčí používat výrobky s pudrovou texturou, protože se snadněji kontroluje nanášené množství. Jakmile se s technikou konturování sžijete, bude se vám dobře pracovat i s tekutými produkty.

Nemůžete-li sehnat určitý výrobek v kamenném obchodě ani na českém e-shopu, můžete se porozhlédnout po zahraničních obchodech konkrétních značekDPH (u zboží dražšího než 22 Eur) nebo clem (zboží dražší než 150 Eur). Pokud si s nakupováním nevíte rady, existují asistenční služby, které vám za poplatek vyřídí celý nákup a u zboží, které e-shopy neposílají mimo USA, vám vytvoří schránku, ze které potom odešlou zboží do ČR.

Nahrazující trend: strobing makeup

Nahrazuje je strobing makeupnové konturování pro lenivá děvčata přirozeně dopadlo světlo (lícní kosti, kosti pod obočím, střed čela, spodek nosu, střed vrchního rtu a brada). Výhodou je, že třpytící se finiš zajistí, že bude vzhled výsledného makeupu čerstvý a zdravý zatímco vaše pokožka nebude utlačovaná pod vrstvami líčidel.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno