Song pro tatínky

Kapela Jelen, která se může pochlubit letošním oceněním Anděl za skupinu roku 2016, nachystala pro fanoušky speciální koncert, který se uskuteční na pražském Střeleckém ostrově v neděli 18. června – tedy přesně na Den otců. K této příležitosti vznikla čerstvá píseň a videoklip s názvem Domů.

Jindra Polák vznik písně komentuje: „Píseň Domů jsme napsali ke Dni otců, je to příběh kluka z truhlářské rodiny, který se snaží najít svojí cestu životem a taky ke svému tátovi… inspirovalo mě k tomu setkání v irské hospůdce před lety v Dublinu, kde mi jeden starý pán vyprávěl, jak za války utekl z tátovi truhlárny a dal se k letectvu. Bavil jsem se o tom nedávno v dodávce s naším akordeonistou Jankem, ukázalo se, že je jeho táta je také truhlář a mě napadl refrén k písničce. Nedalo mi to spát a do rána byl text celý.“

Klip má na triku Jonáš „LIPO“ Červinka, kterého můžeme znát jako rappera. „Jelen je hudební těleso, jehož členové jsou si celkově hodně blízko. Tato jejich energie se pak pozitivně přenáší na posluchače. Tedy i na mě. Proto jsem se snažil být s kamerou kapele možná co nejblíž. Poukázat tak na život skupiny na cestách, který k tomu všemu neodmyslitelně patří. Ten je pak protipólem druhé části videoklipu, která je návratem domů. Radostnou oslavou v kruhu nejbližších,” popisuje vznik Jonáš „LIPO“ Červinka.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno