Je to na světě

Děti při pojmenovánání světa kolem sebe dokáží být opravdu hodně originální. Dětský slovník dokáže spolehlivě překládat někdy pouze rodič dítěte, protože vývoj řeči je u každého trošku jiný. Některá dítka pouze zaměňují písmena, další rovnou vynechávají celé slabiky. Výsledkem je často velmi roztomilé slovíčko, které se zažije v celé rodině. Bohužel v některých případech je toto slovíčko lehce pikantní. Tedy pro ucho dospěláka. Dítě z toho rozum nemá a s největší pravděpodobností mu ani nedochází, že zrovna říká něco, co by mohlo znít sprostě.

Oblíbená pikantní slovíčka dětí

Mezi velmi oblíbené přeřeky, které zní uším dospělých vulgárně, patří bez diskuze následující výrazy:

penis = tenis
kaďák = náklaďák
píčej = napiš si
piča = čepice
pičitač = počítač
pičko = tričko

Řešení?

Asi vůbec největší chybou je dítěti v momentě, kdy některý z výrazů řekne, začít nadávat za to, že řekl něco sprostého. V praxi je nejlepší zasmát se a vůbec neupozorňovat dítě na to, že řeklo něco, co by mohlo znít vulgárně. Určitě si daný výraz o to víc zapamatuje a bude ho zneužívat. Tak to zkrátka funguje a dvojnásob to platí, pokud máte doma zlobidlo. Mnohem lepší je dítě opravit a výraz říkat v jeho přítomnosti vždy zcela správně s korektní výslovností. Jedině tak se ho naučí říkat správně.

Trapas ve společnosti

Podrážděně nereagujte ani v momentě, kdy vám dítě přichystá horkou chvilku ve společnosti. Dospělým lidem by mělo být jasné, že na první poslech vulgární slovíčko je pouze výsledkem rozvoje dětské mluvy. Stalo se vám někdy něco podobného a dokážete říct, jak jste situaci vyřešili? Případně máte doma nějaká slovíčka, která také zní vulgárně?

Pikantní dětský slovník! Když se dospělák začne kvůli dítěti červenat (a smát)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno