Byla to chyba

„Mamčo, koupíš mi prosím fidget spinner?“ Kdyby mi syn (11 let) tuto otázku položil dnes, odpovím mu NE. Před pár týdny jsem však v zakoupení hračky za pár korun neviděla problém. Popravdě jsem ani nevěděla, na co to přesně je. Jen jsem viděla někde na internetu video, jak si s tím děti točí někde v parku. Dnes už mám více informací.

Pokud nevíte, co to je fidget spinner, jedná se o typ antistresové hračky – takové točítko pro uvolnění napětí. Vyrábí se v různých designech a z různých materiálů. Uprostřed je ložisko. Když kvalitní fidget spinner roztočíte pořádně v ruce, dokáže se točit několik minut. Údajně hraní s fidgetem pomáhá s hyperaktivitou, autismem či úzkostí. Nic z toho syn vyloženě nemá a nikdy neměl. Problém je úplně jinde!

Nechcete přijít o další zajímavé příběhy našich čtenářek? Sledujte nás na Facebooku!

Fidget spinner nonstop!

Od toho dne, kdy jsem synovi fidget spinner koupila, ho prakticky nepustí z ruky. Hraje si s ním celý den, a to i při společných večeřích, při nákupu, ve škole, při procházce se psem, v posteli před spaním – prostě pořád! Zákazy a pravidla na něj nefungují. Je jak smyslů zbavený a hračka, která má bojovat proti stresu, ho konkrétní u mé maličkosti naopak přivolává. Fidget spinner dělá při točení takový rušivý a velmi specifický zvuk. Slyším ho dokonce i ve vedlejší místnosti. Už mi to veškeré točení leze na nervy. Syn se navíc učí i nějaké triky a jak mu fidget spinner padá na zem, tak slyším každou minutu ránu.

Koníčky dětí by rodiče neměly štvát

Mám názor, že když dítě něco baví, rodič by mu neměl stát v cestě. Ať si dítě kope do míče, hraje na klavír, nebo třeba klidně paří hry na počítači. Ostatně i z hraní her se může stát v dnešní době kariéra. Fidget spinner ale nechápu. Není to sport, nelze se tím živit a trénování vlastně nikam nevede. Není zde žádný cíl, nic, čeho by syn mohl dosáhnout. A to mě na něm nejvíce štve!

Je to závislák! Co mám dělat?

Když už jsem skutečně nevěděla, jak postupovat dál, synovi jsem fidget spinner na jeden víkend zabavila. Pochopitelně protestoval. Mnohem víc mě však překvapilo, jak je nesvůj. Klepal si nohou, chodil po bytě, nemohl spát. Bez nadsázky si myslím, že si na točítku vybudoval závislost. Musela jsem mu ho vrátit a teď nevím, co dál! Jak mu mám vysvětlit, že to takto dál nelze? Nechce se mi brát ho rovnou za psychologem, to by nemuselo dopadnout dobře. Poradíte?

Jak přesvědčit syna, aby pustil fidget spinner z ruky? Dole pod článkem přidejte komentář!

Syn mi už leze na nervy. Celý den nepustí fidget spinner z ruky
Ohodnoťte tento článek!
1.73 (34.67%) 15 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno