Kojení je to nejlepší, co může být

Upřímně vlastně moc nechápu ženy, které se rozhodnou kojit pouze pár měsíců po porodu, případně rovnou řeknou, že kojit nebudou, protože to přeco bolí a měly by vytahaná prsa. Kojení je z mého pohledu maximálně přínosná a biologicky zcela normální věc. Nedokážu si představit, že bych syna místo mateřským mlékem krmila chemickými potravinami, polotovary, rafinovaným cukrem a geneticky modifikovanými hnusy.

Mateřské mléko je pro mého klučíka ideálním zdrojem všech potřebných látek. Syn nádherně roste, přijde mi nadprůměrně inteligentní v porovnání se spolužáky. Ostatně na vysvědčení měl a bude mít vždy jedničky. Navíc není prakticky nemocný a nikdy neměl nic zlomeného. Nemusím ho krmit umělými vitamíny a minerály, aby v dnešní době plné nemocí zůstal zdravý.

Nebudu podprůměrná kojička

U nás v České republice své děti kojí přibližně 85 % matek. Průměrná délka kojení je pak 8,5 měsíce, což je z mého pohledu skutečně velmi krátká doba. Jako matka bych si něco takového nedokázala před dítětem obhájit. Jsem plná bezmezné mateřské lásky a moc dobře vím, že kojení je spojeno s emocemi, které mají jedinečnou schopnost budovat mezi mnou a synem silný a pevný vztah. Takový, na který se lze v životě spolehnout. Nebudu matka, kterou syn v dospělosti ignoruje, aby ji na stará kolena šoupnul do domova důchodců. Děkuji za to kojení.

Společnost není připravena

V dnešní době nevadí, když mají mladé holky na společnosti obří výstřihy a odkryté zadky. Stejně tak nevadí, když se někdo na zastávce francouzsky cicmá. A už vůbec nevadí, že televize je také plná nahoty a násilí. Právě proto jsem šokována tím, že lidem vadí pohled na kojící ženu. Dokonce mě několikrát vyhnali z kavárny, lidé si ukazují prstem a když vidí, jak kojím o něco staršího syna, než si představují, klepají si na čelo. Vše ignoruji, protože kojení je mé rozhodnutí a syn s ním souhlasí.

Nechcete přijít o další příběhy našich čtenářek? Sledujte nás na Facebooku!


To, že syna kojím v jeho devíti letech, je zcela přirozené, pouze nám to mírně komplikuje život. Ve škole nemá svačinu a když má kroužek, musím za ním dorazit do školy a nakojím ho v autě, aby měl sílu na celé odpoledne. Zkoušela jsem do jeho jídelníčku zařadit i větší množství zdravých potravin, ale ukázalo se, že ani zdravé potraviny nejsou tak zdravé jako mateřské mléko. Syn měl průjem a zažívací problémy. Díky kojení ušetřím tisíce korun měsíčně za nákupy v supermarketu.

Kamarádky pouze závidí

Kojení a zdraví mého syna jsem připravena obětovat vše. Dokonce i přátelství, protože se nebudu bavit s někým, kdo nerespektuje mé rozhodnutí. Kvůli kojení jsem ztratila již nejednu kamarádku. Vždy je to stejný scénář. Nejdříve se diví, pak se mě snaží přesvědčit, že bych již kojit neměla. Následně mě začnou pomlouvat za zády a je konec. Nemám potřebu držet se v blízkosti takových lidí. Jsem na pohled jiná, ale to rozhodně neznamená, že mě mohou lidé z mého okolí drbat. Jedině žena, která kojí, si uvědomuje vše s tím spojené. Vlastně ani nevím, proč mají kamarádky potřebu mě pomlouvat. Nikomu neubližuji!

Jak dlouho ještě budu kojit?

V poslední době často přemýšlím nad tím, jak dlouho bych chtěla ještě kojit. Pochopitelně nemohu syna krmit z prsu po celý jeho život, třebaže by mi to asi ani nevadilo. Aktuálně odhaduji, že budu syna kojit ještě tak 2 až 3 roky. Přijde mi vhodné poskytnout mu maximum lásky a živin, aby následně mohl vstoupit do puberty, kdy se o jeho další vývoj postarají již hormony. Příroda má toto velmi dobře vymyšleno, takže jsem přesvědčená o tom, že bez mateřského mléka nebude strádat.

Všem ženám doporučuji kojit tak dlouho, jak jen to bude možné. Lepší dar dítěti do života dát nelze.

Co si myslíte o kojení devítiletého dítěte a dokážete si představit, že vaše dítě takto dlouho kojíte? Dole pod článkem přidejte komentář!

Synovi je 9 let a stále ho kojím. Proč mě kamarádky pomlouvají?
Ohodnoťte tento článek!
1.33 (26.5%) 80 hlas/ů

13 KOMENTÁŘE

 1. Co partner? Máte partnera?
  Další děti? Proč se omezujete na jedno?
  Až Váš syn přivede někoho s obřím výstřihem a odhaleným zadkem, ustojíte to ?

 2. Tak jestli tohle není fór 😀 tak jste asi blázen a je mi líto vašeho syna… myslím ze az tohle někde řekne tak šikana na sebe nenechá dlouho čekat… kojit ano ale v 9 letech je myslím uz dost velký na to aby jedl normální stravu… pokud jste mu ještě nikdy nedala normální obed tak se není čemu divit ze má pak zažívací potíže. Co vám ná to řekl pediatr? A co partner? Ale pochybuju ze někdo jako vy by měl normálního chlapa 😀

 3. Prase,jste normalni prase vykojena zenska.. Do jeho 9!!!!!!!????? A vy mate v planu jeste do jeho 11-12!!! Jste normalni?? Neni to normalnu,asi vam chybi chlap,ze jste fixovana takhle na kojeni velkeho kluka a me je ho lito,protoze jestli na to prijdou jeho kamaradi tak sikanu si teda zazije velkou 🙁

 4. Jen tak…zajímalo by mě, do kolika let jste kojily vy ženy, co tu snášíte jednu urážku za druhou. Neříkám, že je to běžné, ale v devíti letech se může syn sám rozhodnout. A pokud mu to vyhovuje, tak proč ne. 🙂

 5. Vy určitě nemůžete mít partnera…ten by s vámi vyběhl…protože jste sama,vymýšlíte hovadiny a jste nenormálně fixovaná na syna.Ale to vy máte za normální,jelikož vám chybí nějaké měřítko,co JE a co NENÍ normální…Pak ho jistě i koupete a umýváte mu předkožku,jelikož on to určitě nedělá poctivě…Pak vás to bude i vzrušovat,pak mu to budete dělat rukou a skončí to incestem….Je toho víc,jak si myslíme.Hnus.

 6. Bóže, to je blbost ! Matky nejsou žádné čističky odpadních vod. Mateřským mlékem dítěti předávají sajrajt, který samy konzumují a který mají v sobě uložen i z doby, kdy ještě nebyly biomatkami.Mimochodem, v 80.letech minulého století se zkoumal výskyt PCB v mléku krav, kam se dostávalo z barvy silážních žlabů.

 7. Osobně nemám problém s tím, když matka kojí na veřejnosti, i když se obvykle se jedná o jakési bezpohlavní individuum v dlouhé, ušubrané sukni, s knírem pod nosem, s mastnými vlasy, někdy to nemá ani boty, a dítě má zabalené v jakémsi špinavém lajntuchu. Pokud takováto osoba krmí dítě v restauaraci, sedí poblíž vás, její robě, ostatně jako každý kojenec, při krmení říhá, ublinkává si , prdí a kadí do plínek, spíš asi do nějakého lopuchu nebo mechu, tak vám obzvlášť chutná.

 8. Paní se diví, že když kojí v kavárně 9ti letého kluka, lidé to odsuzují. No, ani se jim nedivím…asi by se mi z toho chtělo zvracet. Nic proti kojení, klidně i do 2 – 3let. Argument, že se chlapec může rohodnout sám, je směšný. Co by asi jedl, když maminka potraviny nenakupuje (“ušetřím tisíce za nákupy ..”)Chudák kluk, jak asi může jet se školou na výlet nebo do školy v přírodě? Kojná jede s ním? Ještě že uvažuje o tom, že v pubertě s kojením skončí. Co na to říká dětský lékař? A psychiatr? Na partnera se neptám, toho paní určitě nemá… A zajímalo by mne, kde paní pracuje, to si odbíhá za účelem kojení?

 9. Kojení je pro dítě důležité a přínosné. Do výměny mléčných zubů za trvalé je to rozhodně nejlepší forma mléka, samozřejmě mléko je po prvním roce života doplňkem stravy ne výhradním zdrojem živin. Pokud je kojení dítěti i matce příjemné, není důvod nekojit i v pozdějším věku ALE dávejte dobrý pozor, ať své dítě nezesměšňujete před spolužáky, vím, jak šikana bolí. Jestli je to synovi příjemné, kojte ho klidně ještě několik let, pamatujte však, že v mléce pro něj není dost živin a že kojení by v tomto věku mělo probíhat v soukromí – “zlé” nejsou jen matky a kamarádky, “zlé” jsou i děti, se kterými je ve škole, a každá odlišnost se trestá.

 10. Toto je buď bohovský trolling alebo je to absolútne choré a mala by to riešiť sociálka a psychiater.

 11. Dítě v devíti letech, to už poctivý nácek, mléko neobsahuje pro něj již řádné živiny, je to jen naučený stav matkou-na dítě, kdo se diví že takový maxi capart cucá matčino ňadro je exot? co se divíte dámo, aplikujte to v klidu domova a budete ušetřena vy i synek ve slušném věku, ale děti mají již vlastní úvahy, zde se nestalo že by chlapci bylo divné že prosí o prs mámu jen on…ejhle

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno