Folklor a víno jedině na Slovácku!

Nevíte, kam vycestovat a kde objevit něco nového? Skvělým tipem je slovácká vinařská podoblast. Čekají na vás akce s jedinečnou atmosférou a prostředí promítající se do místních vín. Ta na vás čekají v mnoha různých podobnách. Na jihovýchodě Moravy, kde se slovácká podoblast nachází, jsou velmi různé podmínky pro pěstování a výsledkem je opravdu široký výběr vín. Daří se zde odrůdám, mezi kterými můžeme jmenovat například Ryzlink rýnský, Rulandské šedé i bílé, Veltlínské zelené nebo Müller Thurgau. Z červených pak Frankovce nebo Zweigeltrebe. Dokonce zde došlo k vyšlechtění hned dvou odrůd – Muškátu moravského v Polešovicích a Cabernetu Moravia v Moravské Nové Vsi.

Jak výlet pojmout?

Pokud již víte, že se na Slovácko vydáte, určitě se vám bude hodit několik tipů, jak celý výlet pojmout. Určitě doporučujeme navštívit vinařská centra, jako je Bzenec, Kyjov, Břeclav nebo Uherské Hradiště. Kromě vín můžete v těchto místech objevovat také památky. Čeká na vás například renesanční zámek s grafitovou výzdobou v Kyjově nebo jezuitský kostel a novorenesanční radnice v Uherském Hradišti. Výlet do historie a za zvyky oblasti si uděláte v Uherském Hradišti ve Slováckém muzeu. Zde je stálá expozice věnovaná slovácké lidové kultuře.

Cesty do menších vinařství

Preferujete-li menší vyinařství, určitě nevynechejte obce Nechory, Šidleny, Búdy, Blatnice pod svatým Antonínkem, Polešovice nebo Žarošice. Vhodným tipem je také areál historických vinných sklepů Plže, poblíž města Petrov. Chcete vidět originální soubor vinohradnických staveb? V tom případě nevynechejte skanzen ve Strážnici! Pro cyklisty je vhodná Stezka Muškátu moravského, která má 25 kilometrů a naučí vás poznávat jednotlivé odrůdy. Slovácko je zkrátka zajímavou volbou pro dovolenou.

Akce, na kterých se na Slovácku budete bavit:

10. 6. 2017 – 3. ročník Otevřené sklepy Kyjovska
12. 8. 2017 – Blatnické búdy pod hvězdami
2. 9. 2017 – Zarážání hory v Nechorách
9. – 10. 9. 2017 – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
15. – 16. 9. 2017 – Bzenecké krojované vinobraní

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno