Přenos negativních myšlenek

Ve vašem životě se objevil nový muž. Bylo na čase. Cítila jste se sama a mít vedle sebe někoho, s kým si rozumíte, je dávkou čerstvého vzduchu, skvělou vzpruhou pro váš život. Během velmi krátké doby však zjistíte, že váš partner také zažíval samotu, přes kterou se nedokázal jen tak přenést. Ve skutečnosti si ji neustále táhne sebou – jako železnou kouli. V ten moment vás začnou přepadat negativní myšlenky. Nejsem pouze převoznice? Myslí to se mnou vážně? Nebude se chtít po čase vrátit k tomu, co ztratil? Otázek je mnoho a odpovědí málo. Má smysl v takových momentech trvat na tom, aby partner minulost vyřešil?

Psaní na čistou tabuli

Když chcete začít psát na tabuli, musíte nejdříve umýt to, co bylo napsáno dříve. Se životem a vztahy je to stejné. Chcete-li začít na čistých základech, musíte vše předchozí smazat. Velmi důkladně, aby to, co nově napíšete, mělo jasné obrysy a bylo tomu věnovano dostatek prostoru. Pokud na tom netrváte, některá slova se začnou míchat do toho, co píšete. Při čtení přeskakujete z řádky na řádku. Nedokážete se pořádně soustředit a trápíte se. Používání tabule se pro vás stává během krátké chvilky velmi náročné. Zapřemýšlejte nad tím, kde se stala chyba. Zcela jistě dojdete k závěru, že hlavní vinu nese nedůraznost v momentě, kdy se začínalo psát. Výsledkem toho tak je fakt, že vyřešená minulost vašeho partnera je klíčovou složkou toho, aby váš vztah byl naplněn štěstím. A vyřešenou minulostí se myslí uzavření všech důležitých kapitol, které má váš partner na kontě. Nemusí se nutně jednat pouze o první manželství.

Vyrovnanost

Někdy lze za nevyřešenou minulost považovat také pracovní neúspěchy, zdravotní komplikace či dokonce nesplněné sny. Vše, co člověka může nějakým způsobem zatěžovat, má velký vliv na to, jakým způsobem se chová. Pochopitelně to neznamená, že by člověk neměl vstupovat do nového vztahu s tím, že si všechny životní sny splnil. To určitě ne. Znamená to však to, že by měl být srovnaný s tím, pokud si je nedokáže splnit. Nebo s tím, že si je splní s člověkem, kterého potkal. Jen by v sobě neměl nést hořkost toho, že se mu nedaří podle plánu. Takové uvažování je totiž ve velké míře toxické a určitě nechcete, aby zatěžovalo váš nově vznikající vztah.

Uzavřené kapitoly

Jak lze vidět, vyřešená minulost partnera je velmi důležitá. Možná jste zatím nedávala váhu tomu, aby měl partner čistý štít, ale nyní již chápete, proč je to tak důležité. Aby vše nebylo pouze tak zaměřené pouze jedním směrem, i vy byste měla být upřímná a zhodnotit, jestli je vaše minulost vyřešena. Užívat si láskou s plnou hlavou událostí, které vás potkaly dříve, moc dobře nejde. Dost možná vás napadlo, že se vám staré myšlenky podaří vytlačit novými emocemi, což může na první pohled fungovat, avšak v praxi opět dojde k nežádoucími míchání. A to rozhodně není dobré. Zkuste se tak zaměřit na mentální očistu a vstupujte do každého nového vztahu s tím, že ten starý již nemá smysl řešit. Uzavřené kapitoly jsou pro osobní rozvoj velmi důležité bez ohledu na to, zda-li byl jejich závěr pozitivní či negativní.

Co pro vás skutečně znamená vyřešená minulost partnera?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno