Byly jsme kamarádky

Vždy jsem měla ráda, když jsem si s dcerou mohla sednout a popovídat si. Je to moje jediné dítě a od malička se s ní snažím mít hodně blízký vztah. Vždy jsme byly spíše takové kamarádky. Chodily jsme spolu na nákupy, vařily manželovi dobroty, říkaly si prostě úplně vše. Během puberty se pochopitelně mírně odloučila, ale nic závažného. Zkrátka jen začala mít více přátel, koníčků a v neposlední řadě školních povinností. A já to jako matka plně respektovala.

Tvrdohlavá, ale šťastná

Jak dcera dospívala, užívala jsem si společné chvilky plnými doušky. Bylo skvělé načerpat nové informace a získat díky jejímu mládí svěží vítr do plachet. Seděly jsme hodiny, ona mi ukazovala nějaké nové módní trendy, já jsem zase vyprávěla věci z práce. Doplňovaly jsme se úžasně. Doopravdy si nemohu stěžovat na to, že bych měla s dcerou špatný vztah. Pochopitelně bylo pár témat, o kterých se se mnou nechtěla moc bavit. Je tak trošku tvrdohlavá po tátovi. Nenechala si tak kecat například do výběru školy. Stejně tak nechtěla rozebírat vztahy a když jsem se jí ptala na vztahy, vždy téma přeskočila s úsměvem na rtech, že mi do toho nic není. A svým způsobem tak nějak měla pravdu. Vždyť bylo vidět, že je šťastná. Kdyby se mi vracela domů ve čtyři ráno se slzami v očích a zlomeným srdcem, řešila bych to. Ale zdálo se, že má dcera vztahy pod kontrolou.

Víno k svátku

Jednou jsem v práci k svátku dostala flašku červeného vína. Udělalo mi velkou radost, že si kolegové vzpomněli. Vzala jsem si víno domů a řekla si, že si ho někdy s dcerou na našem pravidelném dýchánku vypijeme. Příležitost se naskytla poměrně rychle. Jako vždy jsme povídaly, ale řeknu vám. To víno bylo nějaké silné a stouplo nám do hlavy. Bavily jsme se, smály se, jak jsme připité… a najednou dcera zvážnila a řekla, že mi chce něco říct. Začala jsem se obávat, co se děje. To, co mi však řekla, bych nikdy nečekala. Řekla mi, že je na holky. Že je to lesbička! Nedokázala jsem to pochopit. Chtěla jsem vnoučata a moje jediná dcera si to rozdává s holkama. Fuj! Takhle jsem ji skutečně nevychovala. Začala jsem křičet a brečet. Dcera reagovala stejně a začala mi nadávat, že si nikdy nemyslela, že jsem takto homofobní a staromódní babizna. Řekla, že si jde sbalit, protože v takové domácnosti nezůstane. A jde bydlet k přítelkyni. K přítelkyni!!!

Lhala mi do očí

Takže hádám, že ve víně je skutečně pravda. Já měla přímo před očima homosexuálku a ničeho si nevšimla. Kdyby mi to díky vínu neřekla, asi to nevím do dnešního dne. Je to už pár měsíců, kdy se dcera odstěhovala. Vím, že je v pořádku. Občas si něco napíšeme. Spíše obecné věci. Dokonce si byla doma pro pár osobních předmětů, které si nesbalila na poprvé. Nejsem však připravena s dcerou vést rozhovor o tom, že co dělá, je absolutně amorální. Musí si to uvědomit sama. Takže dámy, dejte si pozor na to, kolik vína a s kým vypijete. Také byste stejně jako já mohly zjistit, že vaše dcera je úplně někdo jiný. Někdo, kdo vám celé ty roky lhal do očí.

Ve víně je pravda, kvůli které dcera utekla z domu s lesbickou přítelkyní
Ohodnoťte tento článek!
1.57 (31.43%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno