Máte fixní nastavení?

Jste určitý typ člověka. To je fakt a nyní záleží pouze na vás, jakým způsobem budete s tím, kdo jste, pracovat. Prakticky jde k typu osobnosti přistupovat z pozice nastavení mysli. Existují dvě zásadní nastavení:

  • Fixní nastavení mysli
  • Růstové nastavení mysli

Lidé, kteří mají fixní nastavení, věří tomu, že jejich inteligence patří k rysům, které nedokáží změnit. Jejich spokojenost se stavem, je zbytečně brzdí. Nevěří si a bojí se ztratit nějaké jistoty. Jejich hodnoty jsou primárně založeny na bezpečí a stavu, ve kterém jim nehrozí selhání. Myslíte si, že to je to správné nastavení mysli? Trpí syndromem, kdy jejich jedinou motivací jsou peníze. Přešlapují na místě a nemají žádnou vizi, která by je byla schopná posouvat vpřed. Možná si to ani neuvědomujete, ale možná i vy máte fixní nastavení mysli v mnoha ohledech vašeho života. Nemusí to být nutně ve všech, ale v některých ano. Pokud si skutečně myslíte, že jste určitý typ člověka a nic s tím neuděláte, máte s největší pravděpodobností fixní nastavení mysli.

Přepněte se!

Lidé s růstovým nastavením mysli věří ve změnu. Věří, že se dokáží změnit. Důležité části osobnosti dokáží změnit. Sází na kreativitu, dokáži nacházet inpiraci v tom, co je baví. Nemyslí na selhání a ani si ho nepřipouští. Neexistuje pro ně. Pokud chcete taky patřit k lidem s růstovým nastavením mysli, musíte na sobě začít pracovat. Formou osobního rozvoje, motivace a hlavně obklopováním se lidmi, kteří vás v růstovém nastavení budou podporovat. Budou oceňovat vaše činnosti a ne vás jakožto celou osobnost. Právě posuzování a přisuzování výsledků k celému já působí na nastavení mysli nejvíce toxicky.

První změny přijdou rychleji, než si myslíte

Uvědomte si, jaké jsou vaše hodnoty a zkuste se přichytit při přemýšlení. Jedině tak odhalíte, v jakém nastavení se nacházíte. Je důležité si uvědomit, že změny mohou přijít opravdu rychle.

Víte, jaké je nastavení vaší mysli?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno