Výpočet termínu porodu dle poslední menstruace – kalkulačka

Jak výpočet funguje?

Vypočítejte si velmi snadno termín porodu v naší kalkulačce. Nabízíme vám výpočet podle data poslední menstruace. Jedná se o velmi relevantní a maximálně jednoduchou metodu výpočtu, kterou využívají i lékaři. Počátek poslední menstruace lze považovat za jediný spolehlivý datum, od kterého můžete začít těhotenství vůbec počítat.

Cílem výpočtu tak není zjistit, kdy došlo k oplodnění. Zkrátka se vychází z předpokladu, že to bylo někdy během prvních 14 dní po začátku menstruace. Těhotenství, které se počítá od prvního dne poslední menstruace, trvá přibližně 40 týdnů. Předpokládaný termín porodu je pak určen na poslední den 40. týdne těhotenství.

Jak kalkulačku pro výpočet termínu porodu dle poslední menstruace používat?

Používání kalkulačky je velmi jednoduché. Stačí kliknout do pole s textem Vybrat datum: a zvolit datum. To musí být menší než aktuální datum. Po vybrání dne se vám níže již zobrazí předpokládaný datum porodu. Je nutné upozornit na to, že se jedná vždy pouze o předpoklad. Opravdu přesný termín určí pouze lékař na základě odhadu gestačního věku plodu podle měření velikosti plodu při ultrazvukovém vyšetření. Zároveň je důležité si uvědomit, že pouze malému množství dětí se chce na svět v den stanoveného termínu porodu. Nejčastěji dojde k porodu od 38. do 42. týdne těhotenství.

Výpočet termínu porodu

Vyberte datum prvního dne poslední menstruace

Poslední menstruace: