Problémy nešťastných maminek

Velmi často si povídám s maminkami, které nejsou v životě šťastné. Samozřejmě, jejich štěstím jsou děti a právě v nich mnoho žen vidí smysl života. Není na tom pochopitelně nic špatného. Je to zcela přirozené. Na druhou stranu to odsouvá do pozadí vlastní cíle a v dlouhodobém časovém horizontu zalévá určitou vnitřní nespokojenost. Ta se může a nemusí projevit, může šeptat i křičet na celé kolo. Ve výsledku však vzbuzuje pochyby a již zmíněnou nespokojenost, se kterou je veškeré řešení problémů složité. Když je člověk nespokojený, všechny problémy vidí negativně, nevěří si a chybí mu sebedůvěra pro jejich řešení. Jak se s tím vyrovnat a najít v sobě štěstí, se kterým bude možné problémy vidět jinak?

Konec klasických pouček

Pokud se rozhodnete načíst si nějaké články týkající se nahlížení na problémy, většinou se dočtete, že vše záleží pouze na přístupu. Ostatně i mnoho slavných osobností vděčí svému úspěchu v životě díky tomu, jak se jim podařilo nevýhody a problémy přetavit do pozitivních událostí. Komplikace je udělaly silnější a odolnější. Našli v nich to dobré, čímž pouze potvrdili starou pravdu, že vše špatné je k něčemu dobré. Běžné mamince v situaci, kdy některé problémy nelze prostě odstranit, však tyto rady nepomáhají. A není to překvapení. Jedná se o zcela jinou situaci, a proto je třeba myšlenkově vybočit ze zajetých kolejí.

Trpělivost jako hlavní ingredience?

A jaká je tedy ta zásadní myšlenka? Zapamatujte si, že život ovlivňuje v dobách, kdy se vám nedaří, především trpělivost. V dobách, kdy se vám daří, je to zase pokora. Trpělivost společně s pokorou balancují, mění se jejich podíl a je třeba se mu přizpůsobit. Jakmile si to uvědomíte a začnete hrát podle pravidel, všechny problémy uvidíte jinak. Není to žádná náhoda a právě takový přístup vás dokáže nabít pozitivní energií.

Křehké nahlížení na svět

Nedaří se dětem ve škole? Máte problémy s rozpočtem? Nesmí vás opouštět trpělivost, která je zároveň zdrojem určité hnací síly, protože pouze trpělivě stát a nic nedělat nevydrží prakticky nikdo. Začalo se dařit? Máte se skvěle? Važte si takového daru s příkladnou pokorou a nenechte se unéšet do míst, ze kterých je velmi jednoduché spadnout zpět na dno. Není jednoduché se takovému přístupu naučit, ale je to možné, tak v sobě najděte odvahu a avizovanou myšlenku si osvojte. Vaše nahlížení na problémy bude od té chvíle zcela jiné.

Zásadní myšlenka, která pomáhá maminkám vidět problémy jinak
Ohodnoťte tento článek!
3.25 (65%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář
Prosím vyplňte Vaše jméno